Whatsapp’a Gelen Yeni Özellikler Neler

Whatsapp’a gelen yeni özellikler her geçen gün hızlanıyor. Facebook bünyesine geçtikten sonra whatsapp güncelleme alma hızını katladı. Artık whatsapp yeni bir özelliğe sahip. Whatsapp da yedekleme sorunu ortadan kalkıyor. Whatsapp da cihaz değiştirdikten sonra yedekten eski mesajları,fotoğrafları ve videolar yükleyebiliyorduk. Lakin kimi zaman bu özellik çok iyi çalışmıyordu. Özellikle hem google drive da yer alan […]

Whatsapp’a gelen yeni özellikler her geçen gün hızlanıyor. Facebook bünyesine geçtikten sonra whatsapp güncelleme alma hızını katladı. Artık whatsapp yeni bir özelliğe sahip. Whatsapp da yedekleme sorunu ortadan kalkıyor.

Whatsapp da cihaz değiştirdikten sonra yedekten eski mesajları,fotoğrafları ve videolar yükleyebiliyorduk. Lakin kimi zaman bu özellik çok iyi çalışmıyordu. Özellikle hem google drive da yer alan ve cihazda yer alan 2 farklı yedek olunca telefondan yer alan yedeği görmezden gelebiliyordu. Üstelik whatsapp ilk girişte eğer yedeği yüklemezseniz hem google drive hem de telefondaki yedeği silebiliyordu. Bu sorun da whatsapp yedeklerinin bir anda kaybolmasına neden oluyordu. Kısacası aldığımız yedek hiçbir işe yaramıyordu.

Whatsapp’a Gelen Yeni Özellikler

Whatsapp’da Aynı Anda 4 Cihazdan Oturum Açabileceğiz

Whatsapp’ın en sıkıntılı derdi de oturum açma. Aynı anda sadece bir cihazdan oturum açmaya izin veren whatsapp kimi zaman insanı sinir edebiliyordu. Güvenlik amaçlı anda anda 1 telefondan oturum açınca diğer telefondaki oturumu kapatabiliyordu. Hal böyle olunca da kullanıcıları sinir edebiliyordu.

İşte yeni gelen özellik sayesinde bu sorun ortadan kalktı. Whatsapp kullanıcıların geri dönüşlerini dinledi ve aynı anda 4 farklı cihazda oturum açabilme özelliğini getirdi. Yeni cihazda oturum açtıktan sonra whatsapp eski cihazdaki verileri kopyalayıp yeni oturum açtığımız cihaza indirecek. Bu yüzden her iki cihazda da wifi veya mobil veri açık olması gerekiyor. Sohbet geçmişi yeni oturum açılan 2. cihaza kopyalandıktan sonra kullanıma hazır olacak. Bu sayede hiçbir mesajı kaybetmeden yeni cihazda arkadaşlarımızla sohbet etmeye devam edebileceğiz.

Whatsapp Sohbet Yedeği İos ve Android Telefonlar Arasında Aktarılabilecek

Whatsapp’ın yeni getirmeyi planladığı özelliklerden biri de hem ios hem de anroid telefon arasında veri yedeği aktarımı sağlayabilmek. Bu sayede aynı anda hem android bir cihazda hem de ios bir cihazda aynı anda oturum açabileceğiz. Şu anda geliştirme aşamasında bulunan bu özelliğin kullanıcılar tarafından en kısa zamanda kullanıma sürülmesi bekleniyor.

Whatsapp Kare Kod İle Hızlı Arkadaş Ekleme Özelliği Geldi

Whatsapp’a Gelen Yeni Özellikler

Whatsapp’a gelen bir diğer bomba özellik ise kare kod ile arkadaş ekleme özelliği. Bu özellik sayesinde telefon numaramızı paylaşmadan arkadaş ekleyebileceğiz ve sohbete başlayabileceğiz. Artık telefon rehberinize yeni birini eklemeden bu whatsapp kare kod sayesinde yeni kişilerle sohbete başlayabileceğiz.

Whatsapp Kare Kod İle Hızlı Arkadaş Ekleme

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?