Netflix Profiline Şifre Koyma Özelliği Geldi

Netflix Profiline Şifre Koyma Özelliği Geldi. Yurtdışında oldukça popüler olan Netflix, artık Türkiye’de de popüleritesini artırmaya başladı. Hal böyle olunca Netflix Türkiye’ye yatırımlarını artırmaya başladı. Her geçen gün kendini geliştiren ve kullanıcı deneyimini artırmayı başaran bir profile sahip olmayı hedefleyen Netflix yeni bir özellik ile daha karşımıza çıkıyor. Artık Netflix profilleri daha güvenli. Netflix profil […]

Netflix Profiline Şifre Koyma Özelliği Geldi. Yurtdışında oldukça popüler olan Netflix, artık Türkiye’de de popüleritesini artırmaya başladı. Hal böyle olunca Netflix Türkiye’ye yatırımlarını artırmaya başladı. Her geçen gün kendini geliştiren ve kullanıcı deneyimini artırmayı başaran bir profile sahip olmayı hedefleyen Netflix yeni bir özellik ile daha karşımıza çıkıyor. Artık Netflix profilleri daha güvenli. Netflix profil kilidi dönemini başlattı.

Netflix bildiğiniz üzere birden çok farklı pakete sahip. Bunlar Temel, Standart ve Özel olmak üzere 3 farklı çeşit. Temel pakette SD çözünürlükte sadece 1 kişi film ve dizileri izleyebiliyor. Yani birden fazla profil oluşturmanıza izin vermiyor. Hal böyle olunca şifre koymaya da gerek kalmıyor. Ama Standart pakette 2 kişi, Özel pakette ise 4 kişi farklı profiller oluşturabiliyor. Standart pakette HD çözünürlükteki (1080p yayınları) izlemeye imkan veriyorken Özel pakette ise FHD (4k) yayınları ve HDR yayınları izlemeye imkan veriyor. Yalnız Netflix’teki her yayının 4K veya HDR olmadığını hatırlatmamızda fayda var. Tabi 4k ve HDR yayınları izleyebilmek için televizyonun veya bilgisayarımızın monitörünün 4k ve HDR özelliklerini desteklemesi gerekmektedir.

Netflix Profil Kilidi Nerede?

Netflix extradan aldığı güvenlik önlemlerinden biri de Netflix profil kilididir. Netflix profil kilidi sayesinde hesabınızı istenmeyen kişilerden koruyabilirsiniz. Netflix profil kilidine https://www.netflix.com/YourAccount linkinden ulaşabilirsiniz.

Netflix Profiline Şifre Koyma Yöntemi

Özellikle 4K-HDR paket sahipleri 4 farklı kişi ile hesaplarını paylaştığı için profillerine şifre koyma ihtiyacı duyabilmektedirler. Çünkü hesaba girerken kullanılan şifreler aynı. Bu şekilde hesaba giren kişi tüm profillerde düzenleme yapabilme, izleme etkinliklerini görüntüleme yetkisine de sahip oluyor. Özel hayatın gizliliği son dönemlerde popülerleşmeye başlayınca, bunun farkında olan Netflix yeni bir özellik getirdi ve Netflix Profillerine şifre koyma özelliğini bizimle paylaştı.

Netflix Profiline Şifre Nasıl Koyulur?

Netflix profillerine şifrenin nasıl koyulduğunu adım adım anlatalım.

  1. Netflix hesabınıza giriş yapın.
  2. https://www.netflix.com/YourAccount linkine girin.
  3. PROFİL VE EBEVEYN KONTROLLERİ kısmından profilinize tıklayın.
  4. Sizde Profil Kilidi kısmı Kapalı olarak gözükecektir. Buradaki Değiştir kısmına basın.
  5. Çıkan kısma Hesap Paralonuzu girin ve Devam Et e basın.
  6. Paralonuz doğru ise karşınıza 4 haneli bir pin kullanarak bu profili kilitleyin. ibaresi gelecektir. Bunu işaretleyin.
  7. Daha sonra Altta açılan 4 tane kutucuya 4 haneli profil şifrenizi koyun. NOT: şifre rakamlardan oluşmalıdır.
  8. Son olarak Kaydet basın.

Evet arkadaşlar. Yukarıdaki adımları izlediğiniz taktirde Netflix profilinize başarılı bir şekilde şifre koymuş olacaksınız. Profilinize girmeye çalışırken aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Netflix Profiline Şifre Koyma Özelliği Geldi

Takıldığınız yer olursa konuya yorum ile belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?