I’m Thinking of Ending Things – Yeni Netflix Filmi

I’m Thinking of Ending Things sonunda Netflix’te yayınlandı. İnsanlar da I’m Thinking of Ending Things filmini izle diye aratmaya başladı. Konumuzda ise I’m Thinking of Ending Things filminin konusu üzerinde duracağız. Haliyle bolca spoiler vermekten de çekinmeyeceğiz. Bu yüzden dikkatli okumanızı tavsiye ederim. I’m Thinking of Ending Things  filmi Netflix’in en son çektiği ve ödül almaya aday gösterdiği […]

I’m Thinking of Ending Things sonunda Netflix’te yayınlandı. İnsanlar da I’m Thinking of Ending Things filmini izle diye aratmaya başladı. Konumuzda ise I’m Thinking of Ending Things filminin konusu üzerinde duracağız. Haliyle bolca spoiler vermekten de çekinmeyeceğiz. Bu yüzden dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

I’m Thinking of Ending Things  filmi Netflix’in en son çektiği ve ödül almaya aday gösterdiği filmlerinden biridir. Film gayet başarılı ve izleyicilerden tam not alacak gibi. Filmin adının Türkçesi “Her şeyi bitirmeyi düşünüyorum” zaten film de bunun üzerine kurulu. Filmin başında karakterimiz “Her şeyi bitirmeyi düşünüyorum” der ve olaylar bunun üzerine şekillenir.

I’m Thinking of Ending Things güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip. Charlie Kaufman yönetmenliği yapmaktadır. Filmin senaryo uyarlamasını da filmin yönetmesi olan Charlie Kaufman yapmıştır. Yönetmen Charlie Kaufman 5 yıllık aradan sonra çektiği ilk film I’m Thinking of Ending Things olmuştur. Bu yüzden merakla beklenmiştir. İşte bu meraklı bekleyiş dün son buldu ve I’m Thinking of Ending Things – Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum filmi 04.09.2020 tarihinde yayına başladı. IMBD’de daha şimdiden 8.7 puan almayı başardı. I’m Thinking of Ending Things filmini Netflix üzerinden izleyebileceksiniz.

I’m Thinking of Ending Things filminin başrol oyuncuları Jessie Buckley ve Jesse Plemons dur. Oyuncuları da Toni Collette, David Thewlis ve Jason Ralph gibi isimlerdir. Filmin yapımcılığını ise Anthony Bregman, Stefanie Azpiazu ve Robert Salerno üstlenmiştir.

I’m Thinking of Ending Things Filmi Konusu Nedir?

I’m Thinking of Ending Things filminde birçok duygu yer almaktadır. I’m Thinking of Ending Things konusu genel olarak umutsuzluk, pişmanlık, entrika, aşk üzerine kuruludur. Film genel anlamıyla bir çift üzerine kurulu. Filmin başlangıcında duyduğumuz “Her şeyi bitirmeyi düşünüyorum.” cümlesi insanı daha da meraklandırmayı başarıyor. Filmin başrolünde yer alan kadın karakteri birçok isimle anılıyor. Bunlar: Lucy, Louisa, Lucia oluyor. Ama çoğunlukla genç kadın olarak anılıyor. Karakterimiz Lucy erkek arkadaşı Jesse Plemons ile yaşadığı aşkta birçok sorun vardır. Pek sağlıklı bir aşk hayatı yaşamazlar. Sonunda sevgilisini de yanına alan Lucy onu ailesinin çiftliğine getirmeye karar verir.

Filmin başında yer alan çiftliğe gidiş sahnesi epey sessiz geçer. Zaten bu sessizlikten ve genç kadın ile sevgilisi Jesse Plemons ile aralarında yaşanan tartışmalardan da aralarındaki ilişkinin ne kadar sağlıksız olduğunu çok rahat bir şekilde anlayabiliyoruz. Jesse Plemons sevgilisi genç kadına oldukça iyi davranır ama onu bir türlü mutlu edemez. Genç kadın lucy ise aklına tek bir şeyi takmıştır: “Her şeyi bitirmeyi düşünüyorum.”

Çiftimiz çiftliğe vardığında ise ortam iyi gerginleşir. Bu gernginlik izleyicilerin kanına işler. ahırdaki ölü koyunlar, çiftliklerle ilgili anlatılan “uğursuz” hikayeler… Bu olaylar üzerine geri dönmeye çalışsalar da çiftlikte mahsur kalırlar. Sonra birden Lucy gizli numaradan çağrı alır. Acaba Genç kadını arayan kim? Lucy’nin sevgilisi Jesse Plemons gerçekten onu seven biri mi? Yoksa sakladığı bir şey mi var?

I'm Thinking of Ending Things Filmi Konusu Nedir?
I’m Thinking of Ending Things Filmi Konusu Nedir?

Yönetmenimiz bu filmde birçok ucu açık yer bırakmış ve bunları biizm anlamamız istenmiş. Hatta son ana kadar filmin başında duyduğumuz ” Her şeyi bitirmek istiyorum” sesinin bile kime ait olduğunu anlayamıyoruz. Şu 1.5-2 saatlik sürede bize birçok şeyi anlatmayı başardı yönetmenimiz. Daha fazla lafı uzatmayalım ve I’m Thinking of Ending Things Filmi Fragmanı ile karşı karşıya kalalım.

I’m Thinking of Ending Things Filmi Fragmanı

I’m Thinking of Ending Things Filmi Fragmanı İzle

I’m Thinking of Ending Things Filmi İzle

I’m Thinking of Ending Things Filmini Netflix Üzerinden İzleyebilirsiniz.

Link: https://www.netflix.com/title/80211559

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?